به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اعلام این خبر که اولین ستاد انتخاباتی کشور با حضور اعضا و رحمانی فضلی امروز برگزار می‌شود اظهارکرد: وزارت کشور از مرداد ماه امسال مقدمات لازم را برای برگزاری یک انتخابات قانونمند و سالم فراهم کرده است.
وی افزود: تمامی تمهیدات لازم از سوی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها در سال ۹۶ پیش‌بینی شده است.
سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: به لحاظ پشتیبانی نیز و امکانات نیز وزارت کشور تمامی امکانات لازم را برای برگزاری انتخابات در سال آینده مهیا کرده است.
سامانی تاکیدکرد: آموزش‌های لازم برای مجریان انتخابات نیز طبق یک برنامه زمانبندی در حال اجرا است تا در زمان تعیین شده صورت گیرد.
وی درباره برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی تصریح کرد: مذاکرات لازم با هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی صورت گرفته است و امیدواریم این موضوع را در انتخابات شوراها در سال آینده عملیاتی کنیم.
سخنگوی وزارت کشور درباره برگزاری ریاست جمهوری به صورت الکترونیکی گفت: درباره انتخابات ریاست‌جمهوری نیز مذاکرات‌مان پیرامون برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیک ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم نظر شورای نگهبان را دراین باره تامین کنیم./میزان