به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ این اتحادیه، مدعی شده است که در زمان اعلام نتایج دوپینگ ورزشکاران، مورد حمله سایبری قرار گرفته و اطلاعات آن دستکاری شده است. در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز، دولت روسیه متهم شد که آژانس جهانی دوپینگ را هدف قرار داده و اطلاعات آن را دست‌کاری کرده است. در این المپیک، تعدادی از ورزشکاران روسی، به دلیل آنچه استفاده از مواد نیروزا عنوان شد، از حضور در المپیک محروم شدند.
این اتحادیه بین‌المللی در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه خرس‌های خیالی (Fancy Bears) وابسته به دولت روسیه، در پشت پرده این حمله قرار دارد و حمله را به این دلیل انجام داده که نگران انتشار نتایج دوپینگ ورزشکاران خودش است.
در بخشی از بیانیه اتحادیه بین‌المللی در مورد حمله مذکور آمد: «اولویت اول ما، حفظ امنیت کسانی است که نتایج آزمایش‌های آن‌ها در دست ما است و آن‌ها اعتقاد دارند که نتایج این آزمایش‌ها، باید امن و مطمئن باقی بماند.»
اتحادیه بین‌المللی فدراسیون‌های دوومیدانی معتقد است که در این حمله، اطلاعات زیادی به سرقت رفته است و شواهد به‌دست‌آمده از این حمله، نشان می‌دهد که فرد یا گروهی که در پشت سر این حمله قرار دارد، کاملاً به اطلاعات مسروقه، علاقه‌مند بوده است. در برخی از حملات، فردی که دست به حمله سایبری به جهت سرقت اطلاعات می‌زند، دید روشنی در مورد اطلاعاتی که می‌خواهد به دست بیاورد ندارد و فقط سرقت و تخریب اعتبار نهاد یا سازمان مربوطه برایش مهم است؛ اما کارشناسان امنیتی، مدعی هستند که هکرهای منتسب به دولت روسیه، دقیقاً می‌دانستند که چه چیزی می‌خواهند و همان چیز را نیز به سرقت برده‌اند.
چنین اتهاماتی، معمولاً از جانب دولت روسیه با واکنش خاصی مواجه نمی‌شود و بی‌تفاوتی، سیاستی است که روسیه در برابر اغلب این اتهامات، در دستور کار خود قرار داده است./سایبربان