به گزارش پایگاه خبری فضای مجازی ایران فیمنا؛ آیت‌الله رضا رمضانی ظهر امروز در جلسه آشنایی مدیران مدارس دولتی و غیردولتی با ضوابط عمومی گزینش، با اشاره به اینکه پیامبران برای این مبعوث شدند که معلمان بشر باشند، اظهار داشت: در قرآن آمده که انسان شایستگی این را دارد که در دنیا شاگرد پروردگار باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیامبران برای احیای مکارم اخلاق آمدند و اخلاق نبوی سبب تحول عظیم انسانی در جوامع بشری شده است، پیامبران را مسلط به امر هدایت دانست و گفت: اگر کسی بیان درستی نداشته باشد نمی‌تواند مفهوم را به شیوه مطلوب به دیگران منتقل کند.

مدیر مرکز اسلامی هامبورگ آلمان، عامل موفقیت پیامبر اکرم(ص) در ماموریت الهی را مدیریت اخلاقی خواند و تاکید کرد: پیامبر خوبی‌ها با اخلاق و ادب توانستند ماموریت الهی را به‌درستی انجام دهد.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه ‌سبک زندگی معصومین(ع) برای ما یک امر گران‌بها و میراث بزرگ است، بیان کرد: برای گام‌نهادن در مسیر سعادت، سبک زندگی امامان و معصومین(ع) بهترین الگوی زندگی است.

وی دو نکته مهم محبت و تفکر را از نکات مهم تربیتی در آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: باب محبت باید در خانواده و اجتماع برای تاثیرگذاری در آموزش گسترش یابد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، خوبی را یک معرفت فکری عنوان کرد و گفت: گرایش به فضیلت و نیکی‌های اخلاقی از فضایل اخلاقی است که باید در جوانان و نوجوانان تقویت شود.

وی با تاکید براینکه صنعت تلفن همراه و فضای مجازی در جامعه امروز تاثیری به‌سزایی دارد، تصریح کرد: آموزش استفاده به شیوه صحیح و مطلوب از این تکنولوژی را باید در بین جوانان و نوجوانان تقویت و گسترش دهد.

آیت‌الله رمضانی نظام آفرینش را بر‌اساس محبت دانست و تاکید کرد: امروز دنیای مجازی تاثیری به سزایی در جامعه گذاشته که با آموزش درست می‌توان از این فضا به شیوه مطلوب استفاده کرد./تسنیم